dsfdsfsdf

Türkçe l English
ANASAYFA   l   HAKKIMIZDA   l   ÜRÜNLER   l   ORGANİZASYON   l     l   E-KATALOG   l   İLETİŞİM
ANDROLOJİ & TÜP BEBEK DESTEK ÜRÜNLERİ  /  SEMEN İNCELEME - DOĞRULAMA  /  SAYIM ÇEMBERİSAYIM ÇEMBERİ
'

Makler sayım çemberi sadece 10 micron derinliğindedir: Bu alışılagelmiş hemositometrelerin 1/10 nuna tekabül etmektedir ve bu sapma oranını bilinen çemberlerin en azı olarak yapmaktadır.

Toplam 2 parça optik camdan oluşur.Üst tabakası toplam 1 mm kare genişiğinde 0,1x0,1 mm olarak 100 eşit parçaya bölünmüş kareli ve koruyucu tabaka olarak görev yapar. Kare aralıkları 4 quartz nokta ile sabitlenmiştir.

Analiz Tekniği: kalibre edilmemiş iyi karışmış seyreltilmemiş küçük bir damla semen numunesiçemberin ortasına damlatılır ve bir çubuk yardımıyla orta kısım kaplanır.Bu analiz için mikroskobun x20 objektif kısmı kullanılmalıdır.

Motolite Analizi: Hareketsiz spermler orta merkezdeki 9-18 karede sayılır.İstenirse hareketli spermlerin sayımına geçilir.Bu prosedür çember üzerinde çeşitli alanlarda tekrar edilir.Ve sonrasında motolite yüzdesi ve sperm kalitesi hesaplanır.

Sperm Sayımı: Semen numunesinin bir kısmı başka bir tübe aktarılarak immobilizasyon için 50-60 C de sıcak su da ( kabın 2/3 ü kaynamış su ,1/3 ü nün musluk suyu olması önerilir) da bir kaba yerleştirilir.Bir damla immobilize olmuş numuneden alınarak çemberin üzerine aktarılır ve sayım başlar :Hemositomerler kan sayımında olduğu gibi , eğer sperm kafaları 10 karelik alanda sayılır ve sayıları mililitrede bir million olarak temsil edilir.Oligospermik (çok başlı sperm ) durumlarında kareli alan boyunca sayımda çıkan rakam konsantrasyonun 100/1000 idir Çember yeniden kullanım için su ile kolayca yıkanır ve cam temizleme mediliyle kurulanır.
Avantajları

1. Uygulamada sperm düzgün bir biçimde yayılarak tek sıralı bir odak düzleminde gözlenmesi sağlanır . Konsantre numunelerde bile seyreltmeye gerek kalmaz.Analiz direky olarak orijanl numune ile doğal ortamında yapılır.

2. Tüm spermlerin , sürtünmeye maruz kalmaksınız yatay harekette ve sabit koşullarda incelenmesine olanak tanır.

3. Tüm numuneler offis ortamında hasta beklerken uzmanlık gerektirmeden incelenebilir.

4.Hemositometrik tekniğin gerektirdiği birçok basamak elimine edilerek analizin doğruluğu arttırılır.Ayrıca sperm motolitesi de tanımlama şartları doğrultusunda doğru olarak incelenebilir.Kapak kaymasından kaynaklanabilecek basınç hataları da enegellenir.

5.Makler Çemberinin 10 micron derinliği semen analizinde kullanılan mikroskop objektifiyle uyumlu olduğu için kamera fotomikrografi için idealdir.

6.Çember kolaylıkla yeniden kullanıma hazır hale getirilebilir.Yoğun analiz yapan laboratuarlarda işlem bir laborant tarafından bir saatde bitirilebilir .

AMBALAJ ŞEKLİ

1 /ADET

'